مرکز زبان گات

آموزش زبان فرانسه

1391/06/05 دسته بندی : دوره ها

 

شناخت كشور فرانسه  


نام رسمي : جمهوري فرانسه

سرود ملي : لا مارسه يز (ساخته سال ١٧٩٢ توسط روژه دو ليل)

شعار : آزادي، برابري، برادري

پرچم : آبي، سفيد، قرمز

پول رايج : يورو، از اين واحد پولي از ماه ژانويه ٢٠٠٢ در كشورهاي منطقه يورو (كشورهاي اتحاديه اروپايي به غير از بريتانيا، دانمارك و سوئد) استفاده مي شود.

پايتخت: پاريس

مساحت كشور فرانسه :


مساحت كشور فرانسه:٥٥٠٠٠٠ كيلومتر مربع

وسيع ترين كشور اروپاي باختري است ( نزديك يك پنجم مساحت اتحاديه اروپا) و منطقه دريايي وسيعي را در اختيار دارد ( منطقه اقتصادي كه در ١١ ميليون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبيه به يك شش ضلعي است.

فرانسه اروپايي به ٢٢ ناحيه تقسيم شده است و ٩٦ دپارتمان دارد كه به نظم الفبايي شماره گذاري شده اند (آخرين ارقام پلاكهاي اتومبيلها).

به اين تعداد دپارتمانهاي ماوراي درياها DOM شامل گوادلوپ، مارتينيك، گويان و لارئونيون مي شوند و چهار سرزمين ماوراي درياها TOM شامل پلي نزي فرانسوي، كالدونياي نو، واليس و فوتونا، زمينهاي جنوبي و قطب جنوب فرانسوي و مناطق كلكتيوي داراي جايگاه خاص يعني مايوت و سن پي ير و ميكلون افزوده مي شوند.

كشورهاي هم مرز بلژيك، لوگامبورگ، آلمان، سوييس، ايتاليا، اسپانيا، موناكو و آندورا، بريتانيا از طريق تونل زير مانش يا قايق

آب و هوا

فرانسه از آب و هوايي معتدل و چهار فصل برخوردار است كه بر حسب نواحي كمي متفاوتند:

برتاني و نورماندي : آب و هواي اقيانوسي مرطوب ( زمستان ملايم ٧ درجه و تابستان خنك ١٦ درجه)

اكيتن : آب و هواي اقيانوسي و مديترانه يي ( زمستان ٥ درجه و تابستان ٢٢ درجه با بارانهاي فراوان در بهار)

شرق و شمال غرب : آب و هواي نيمه قاره يي زمستان سرد و برفي: ١ درجه و تابستان گرم و توفاني : ٢٠ درجه)

جنوب : آب و هواي مديترانه يي ( زمستان ملايم ٦ درجه و تابستان گرم: ٢٠درجه)

ويژگي آب و هوا در مناطق كوهستاني زمستان طولاني و برفي و تابستاني گرم و توفاني با تفاوتهاي بزرگ بسته به دامنه ها و عوامل ريز آب و هوايي است.

جمعيت

در پايان سرشماري مارس ١٩٩٩، فرانسه اروپايي و ماورا درياها در اول ژانويه ٢٠٠٠، ٤/٦٠ ميليون نفر جمعيت داشته است. از اين ميان ٤ ميليون خارجي بوده اند كه ٥/١ ميليون نفر توابع كشورهاي اتحاديه اروپا بوده اند. جمعيت فرانسه ١٦ درصد جمعيت اتحاديه اروپا است.

شهرهای اصلی

بوردو- گرونوبل- لیل- ليون- مارسي- مونپوليه- نيس- استرازبورگ- تولوز

 
 

از آنجایی که اکثر زبان آموزان به قصد مهاجرت به استان کبک اقدام به یادگیری زبان فرانسه می کنند و یکی از اهداف کوتاه مدت آنها توانایی مدیریت فضای مصاحبه و پاسخگویی روشن و سریع به سؤالات آفیسر می باشد، لذا برای این دسته ازعزیزان، جلساتی جهت آشنایی با روشهای پاسخگویی، به دست گرفتن کنترل روند مصاحبه ونیز ارائه راه حل ها برای شرایط خاص مدارک برگزار می شود تا این عزیزان به راحتی بتوانند توانایی خود را در مکالمه زبان فرانسه، در مقابل یک فرد بومی نشان دهند. 

در این کلاس ها، ابتدا ساختار های لازم و رسمی مکالمه، آموزش مختصر داده می شود. سپس سؤالات رایج و عمومی تمرین وپاسخگویی می شود. پس از آن، یادگیری روش های کنترل سرعت صحبت و بالا بردن کیفیت ارتباط جهت سهولت برقراری آن با آفیسر پرونده آموزش داده می شود و در انتها به نقاط دشوار و خاص پرونده پرداخته می شود تا زبان آموز آمادگی لازم را پیدا نماید.
پس از اتمام مراحل فوق، سؤالاتی راکه مدرس به طور خاص تهیه کرده است تمرین می شوند و چندین مرتبه فضای مصاحبه شبیه سازی می شود تا زبان آموزان از هر لحاظ آمادگی کافی را پیدا نمایند.
واضح است که سطح زبان زبان آموز بایداز نظر مدرس در حد مطلوب باشد و لازم به ذکر است مدرس مخالف حفظ کردن سؤالات واستفاده از پاسخ های کلیشه ای است؛ به این منظور قبل از شروع این دوره از کلاس هایک آزمون تعیین سطح رایگان برگزار خواهد شد. مدت زمان لازم جهت اتمام این دوره براساس سطح فرانسه افراد و نیز قدرت جمله سازی و کسب اعتماد به نفس کافی متفاوت می باشد. به طور تجربی میانگین10- 8 تا جلسه برای زبان آموز زمان نیاز است. این کلاس معمولا دو جلسه در هفته برگزار می شود و پیشنهاد مدرس جهت شروع این کلاس به محض دریافت نامه دعوت به مصاحبه می باشد.

 

کلاسهای آمادگی آزمون های فرانسه

این کلاس ها برای زبان آموزانی مفید است که قصد شرکت در آزمونهای فرانسه مانندTCF ،TCFAQ,TEF,TEFQ، DELFرادارند.
در این کلاس ها زبان آموزان بانکات کلیدی آزمون ها مانند نحوه پاسخگویی بارم دار، تکنیک های صحیح شروع وپایان مکالمه شفاهی، تکنیک های بسط دادن مطلب و جهت دهی مکالمه، روش های مدیریت زمان در آزمون آشنا شده و پس از بررسی و حل تعداد زیادی نمونه سوال آمادگی لازم راجهت شرکت در آزمون پیدا خواهد کرد.